Работен пакет 1: Управление на проекта
Работният пакет за управление на проекта обхваща договорни въпроси, техническо, административно, финансово, комуникационно и научно управление в рамките на проекта. Той започва от първия ден на проекта и продължава до края му.
Работен пакет 2: Изследване и анализ на техниките на машинното обучение за откриване и анализ на аномалии и автоматизирано внедряване на високо сигурен софтуер
Основната цел е да се осъществи проучване на съвременните тенденции в машинното обучение за откриване и анализ на аномалии в софтуерни продукти и автоматизирано внедряване на сигурен софтуерен код.
Работен пакет 3: Разработване на методи и алгоритми за откриване и анализ на аномалии в софтуерни продукти чрез методи от машинно обучение
Включва дейности, като определяне на техническа характеристика за откриване на аномалии, откриване на прониквания в софтуерните приложения чрез прилагане на различни методи и алгоритми от машинно обучение, откриване на аномалии с данни и алгоритми, определяне на статистически показатели и прогнозиране за откриване на аномалии на приложно ниво и създаване на модели (абстракция) за сигурност в софтуерни приложения.
Работен пакет 4: Методология за процеса на автоматизация при разработването на сигурни софтуерни приложения посредством качествен програмен код
Дефинира практически приложима методология с принципи и процедури за автоматизиране на процесите при различните етапи на проектиране, разработване и тестване на софтуерен продукт с оглед сигурност. Като част от тези автоматизация се включва анализ на изходния код, синтез на атаките и тяхната симулация в изолирана среда, както и автоматизирано внедряване посредством на няколко среди за софтуерна разработка за: локална разработка (Local DEV), глобална разработка (Global DEV), тестова среда/среда за интегрирано тестване (TEST/STAGE) и продукционна среда (PROD).
Работен пакет 5: Валидиране на автоматизацията на процеса за разработка на сигурен софтуер и методите за откриване и анализ на аномалии в него.
Валидира методите и алгоритми от машинно обучение за откриване и анализ на аномалии предложени в WP3 и автоматизирано внедряване на високо сигурен софтуер (WP4) чрез проектирането и създаването на експериментален прототип. В този пакет се включват основни дейности, като: проектиране, разработване на експериментален прототип, създаване и използването на сценарии и съответните пилотни изпитвания за валидиране на подходите, тяхната оценка на ефективността и внедряването им в дисциплината „Високо сигурен софтуер“ в маг. програма ЗИКСМ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“.
Работен пакет 6: Разпространение на резултатите
Планът за разпространение съдържа следното: изследователски статии в научни списания с IF или SJR; изследователски презентации и публикации в издания на престижни и/или индексирани тематични конференции; местни академични семинари и семинари на Технически Университет-София и Факултетите по математика и информатика на СУ и обществено ангажиране чрез YouTube и други подобни платформи.